FOTOOBRAZY NA PLÁTNĚ

Fotografie vytištěná na speciálním fotoplátně a napnutá kolem celé plochy dřevěného klínového rámu se pocitově přenáší do světa obrazů. Abstraktní motivy mých fotek v kombinaci s látkou navíc někdy vytváří dojem malby. Lidem má plátna slouží jako otevřená okna do krajin vnějších...  i jejich vlastních vnitřních.   

Každý tisk je svým způsobem unikát a každé odcházející plátno tvoří se svým majitelem specifickou vazbu. I proto mé fotky nenajdete v žádném neosobním e-shopu nebo fotobance. Se zájemci o plátna se snažím osobně najít právě pro ně ten správný motiv a barevnost, umístění a rozměr... Pak ještě s mým tiskovým guru Tomem vše technicky dolaďujeme pro konkrétní využití, protože fotka by se bez dodatečné péče při přenosu na plátno chovala jinak, než jak ji vnímáte z monitoru, a je třeba se postarat o to, aby došlo k správnému překladu mezi těmito dvěma médii a vaším příběhem.

 

Každé z pláten si s vámi bude zkrátka nějak povídat a pojďme ten rozhovor udělat pro vás takový, o jaký stojíte. Napište.
 

VELIKOSTI: Obrázky jsou buďto v poměru stran 3x4, nebo širokoúhlejší 2x3. Tiskneme od rozměru 30x40 cm a poté po cca 10cm přírustcích. Většina z fotek se dá tisknout až do rozměru 1.5m x 1m, některé jsou ovšem technicky na velký rozměr nevhodné, a proto se u nich v rozmachu zastavíme u nižších čísel. Ale to si řekneme už společně, až vás nějaké zaujme. 

 

TECHNICKÉ PROVEDENÍ: Tiskneme na strojích CANON iPF 8400 a CANON iPF 6100 s 12 barevným pigmentovým inkoustovým systémem Lucia II. Používáme vysoce kvalitní fotoplátna Canon s dlouhou životností a stálostí barev. Obrazy jsou napnuty na solidní dřevěné klínové rámy Nielsen a opatřené očkem na zavěšení. A tiskneme samozřejmě bez vodoznaku, který na webu vidíte na fotkách vpravo dole. 

"Krásné obrazy. A ty fotky taky!"   

- z návštěvní knihy výstavy v Třeboni 2019       

Fotky lze použít podle BY NC ND licence Creative Commons. 

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Twitter